Martiny Glennové A | B | C | Č | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | Ř | S | Š | T | U | V | W | X | Y | Z | Ž
ARTMUSEUM.CZ
Domovská stránka Umělecké směry Muzea a galerie
VYHLEDÁVÁNÍ

Posledních 10 aktualit:   Výročí deseti let ArtMusea
 11.10.09 - Pozvánka na výstavu Michala Bauera
 24.7.09 - Facebook
 24.7.09 - Hans Hollein
 4.7.09 - Výročí deseti let ArtMusea
 3.7.09 - Norman Foster
 1.7.09 - Mario Botta
 15.6.09 - ArtMuseum dokončeno!
 9.5.09 - Architektura
 27.1.09 - Dokonceni umelci od pismene P
 7.1.09 - Dokonceni umelci od pismen N a O
  Detail zprávy ze dne 4.7.09
Přesně před deseti lety jsem začala psát ArtMuseum.. Nikdy by mě nenapadlo, že naroste do takových rozměrů a úplně naplní můj život, že z něj vznikne tolik dobrých věcí, že obohatí nejen mě, ale i hodně lidí kolem. S ním jsem hodně získala i ztratila, ale celých těch deset let stálo za to. A pořád stojí..

Malá myšlenka, vzniklá kdysi dávno na pláži na Long Islandu, mě nasměrovala dál, vedla mě tím správným směrem, dodávala mi nadšení i energii - ArtMuseum bylo právě v mých těžkých obdobích velkou pomocí, podporou, světýlkem ve tmě, dodávalo mi naději. Hodně lidí moje nadšení dělat věci pro ostatní sama, zadarmo a ve svém volném čase nechápalo, ale měla jsem štěstí na pár nadšenců kolem mě a mou rodinu, která chápala, že daleko radši sedím doma zavřená s notebookem na kolenou a píšu si svoje věci, než se účastním sklizně brambor na jejich zahrádce..

Ano, vím, ArtMuseum není dokonalé, sama jsem si vědomá hromady chyb a nedokonalostí, daleko víc než jeho běžný návštěvník, ale často bojuji se zoufalstvím a panikou, že se se svou prácí ani nepřiblížím konci.. Moje práce je osamělá, nijak neodměněná, ale přesto mě baví - cílem člověka nemusí být osobní štěstí, které je pomíjivé, ale užitečnost, která trvá..

Tak, znovu do práce, překlady nečekají.

mg

visits since Dec 19, 2003